Çatı Malzemeleri
Aygips Beyaz Alçıpan  
 
Aygips Yeşil Alçıpan  
  AYPAN Yeşil, su ve nem dayanımı talep edilen mahallerde asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır. AYPAN Yeşil'in çekirdeği su ve neme dayanımının artması amacı ile bu işe özel üretilmiş su itici katkı ve elyaflar ile takviye edilmiştir.

AYPAN Yeşil'e ilave edilen su itici katkılar ile su ve nem mukavemeti artmış, kağıt hamuru da hafiflik ve esneklik anlamında çok büyük faydalar sağlamıştır. AYPAN Yeşil'de bulunan bu hafiflik ve esneklik ile su ve nem dayanımı özellikleri, hem uygulamanın yapıldığı binaların su ve neme karşı direncini arttırarak izolasyon maliyetlerini azaltmakta, hem de ince yapı malzemele- rinden kaynaklanan yüklerde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli ve güvenli bina anlamına gelmektedir.
  AYPAN Yeşil uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygulama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. AYPAN Yeşil ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından su ve neme karşı olduğu kadar, depreme karşı güvenliği de arttırmaktadır.

AYPAN Yeşil, her iki yüzü levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.
     
 
Klips
Askı Maşası
Agraf
Askı Teli
       
Alçı Çıtası
Alçı Çıtası Fileli
3,5*25 matkap uçlu
3,5*35 matkap uçlu
       
3,5*25 sivri uçlu
3,5*35 sivri uçlu
Tavan U Profil
Tavan C Profili
       
Duvar C-75 Profili
Duvar U-75 Profil
Baklava Dilimli Köşe
Çiftli Yay
       
Ekleme Parçası
     
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
Faaliyetlerimiz
İnşaat-Taahhüt
İnşaat Malzemeleri
Kurumsal
Hakkımızda
Kalite Politikamız
Vizyon ve Misyonumuz
İnsan Kaynakları
Basın Odası
 
Anasayfa  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji